Projekt Easykart - easykart.pl

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt EASYKART

Marka Birel jest postrzegana na świecie jako Ferrari torów kartingowych. Przy współudziale najlepszych zawodników świata producent zbudował‚ międzynarodowy wizerunek rzetelnej, wytrzymałej i efektownej gamy produktów. Sztandarowe produkty w oparciu o najnowsze technologie, znajdziecie Państwo na stronie www.birel.it. Produkowane są zarówno karty z przeznaczeniem sportowym, jak i produkty czysto komercyjne. W większej mierze , te drugie zobaczyć można na torach do wynajęcia, sezonowych miejscach wyścigów kartingowych, bądź też w prywatnych garażach, służące swym właścicielom jako skuteczny środek pozbycia się nadmiaru adrenaliny.


Od dłuższego już czasu produkty sportowe firmy Birel są postrzegane jako jedne z najskuteczniejszych i najbardziej estetycznych z dostępnej na rynku światowym gamy. Na jazdę w teamie firmy Birel decydowało się już wielu sławnych dziś zawodników, m.in. Juan Pablo Montoya i Fernando Alonso. W barwach tego producenta jeździł również, tuż przed przejściem do Formuły nasz znakomity kierowca Robert Kubica. Teraz przyszedł czas na najmłodszych zawodników i dla nich właśnie dedykowano projekt Easykart.


Co to jest "Easykart"?

Formuła Pucharu Birela w serii Easykart obejmuje zawodników już od 5 roku życia. Easykart jest już rozpoznawaną marką rozgrywek pucharowych w ponad 24 krajach świata. Nazwa stanowi odzwierciedlenie najskrytszych marzeń młodych chłopców patrzących na zawodników wyścigowych.  
Easykart co z angielskiego znaczy dosłownie prosty kart
, ma stanowić ułatwienie dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są prostymi rozwiązaniami w przystępnej cenie. Easykart został‚ stworzony dla tych rodziców, którzy chcą dać swoim dzieciom możliwość zakosztowania zdrowej sportowej rywalizacji, ale nie są ani zapalonymi mechanikami, ani zagorzałymi majsterkowiczami, a przede wszystkim nie mają wiele czasu na poszukiwania odpowiednich części.

W przypadku kategorii "Easykart" nawet najmłodszy zawodnik, dostaje do rąk gotowy produkt. Kart jest zaopatrzony w ramę produkcji firmy Birel, silnik BMB, ogumienie VEGA i po nalaniu benzyny jest gotowy do startu.

Ta monokategoria nie zezwala na żadne tuningowanie silników i przeróbki części, które zniekształcają obraz właściwych umiejętności zawodników i często ich zniechęcają, dając fałszywy obraz, że ten dojedzie pierwszy na metę, który włoży w swego karta najwięcej pieniędzy. Easykart stanowi łatwą i przyjemną formę obcowania i zapoznania się z kartingiem, a jednocześnie miłego spędzenia czasu
, wielokrotnie nawet z całą rodziną w obrębie toru.


"Easykart"
- pierwsze kroki w Polsce!

W 2005 roku, czyli w pierwszym roku działalności kategorii Easykart 60cm3, na 7 profesjonalnych polskich torach kartingowych ścigało się 12 kierowców z 7 klubów kartingowych. Już w następnym roku liczba ta została podwojona i wzrosła do 24 kierowców dla tej kategorii oraz została wprowadzona kategoria Easykart 100cm3.

Projekt EASYKART w Polsce skierowany jest dla wszystkich młodych kierowców rozpoczynających swoją przygodę ze sportem motorowym.

 Easyart 50 Trening
Przeznaczony dla: 5 do 9 lat.

    Easykart 60
   Przeznaczony dla: 7 do 13 lat.

OBECNIE DOSTĘPNE KATEGORIE W POLSCE:

Kategoria E-50 – jest przeznaczona dla zaczynających młodych adeptów sportu motorowego w wieku 5 - 9 lat. W Polsce najmłodsi kierowcy biorą udział w zawodach na zasadzie pokazów i nie są prowadzone żadne klasyfikacje ani punktacje. Adepci mają okazję zapoznania się z torami, uczą się zasad i przepisów obowiązujących wszystkich zawodników. Dzieci przejdą teoretyczne i praktyczne szkolenie, na podstawie których w przyszłości będą mogły ubiegać się o licencję kartingową już w wieku 7 lat. Wszyscy uczestnicy jazd treningowych dostaną puchary i będą brać udział podczas ceremonii rozdania nagród w każdych zawodach. Udział minimum w trzech zawodach daje prawo do wcześniejszego przejścia do kategorii E-60, czyli po ukończeniu siódmego roku życia.


Kategoria E-60 – jest przeznaczona dla kierowców w wieku od 7 do 13 lat, którzy zaliczyli egzamin teoretyczny i praktyczny na certyfikat, oraz posiadają licencję kartingową junior. W każdych zawodach trzech najlepszych zawodników otrzymuje puchary, a w przypadku gdy ilość zawodników przekracza 20, to puchary otrzymuje sześciu najlepszych zawodników. Prowadzona jest również klasyfikacja punktowa umożliwiająca wyłonienie zdobywcę Pucharu Polski Easykart. Dla dzieci do lat 9 prowadzona jest dodatkowa oddzielna punktacja wraz z nagrodami w postaci pucharów.


Chętnych do zostania mistrzami torów kartingowych w serii EASYKART zapraszamy do skontaktowania się z nami lub do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi organizacji projektu.


UWAGA: kategoria E-100 (12-16 lat) dostępna jest w Czeskiej Republice, w której możliwy jest udział z jednym z polskich zespołów.Zapytaj o możliwość udziału.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego