20130624 - easykart.pl

Idź do spisu treści

Menu główne:

Artykuły

Archiwum Wiadomości

24 Czerwiec 2013 - IV Runda Pucharu EASYKART - STARY KISIELIN, 22-23 CZERWIEC

PIERWSZE ZAWODY NA NOWEJ KONFIGURACJI TORU


Podczas IV rundy miało miejsce oficjalne otwarcie toru w nowej, wydłużonej konfiguracji. Tor zyskał dodatkowy, techniczny odcinek, który znacznie uatrakcyjnił wzmagania zawodników.
Rywalizacja w kategorii Easykart 60 była bardzo wyrównana, co potwierdzają uzyskane czasy przez poszczególnych zawodników. W pierwszym wyścigu, który wygrał Dominik Zawistowski przed Maksymilianem Kozakiem i Alanem Lalakiem, aż sześciu kierowców minęło linię mety w przeciągu zaledwie 2 sekund!
Drugi wyścig to wspaniała walka i ciągła zmiana lidera między Alanem i Dominikiem. Dopiero na ostatnim kółku Alan zdołał odskoczyć na tyle, by bezpiecznie minąć metę jako pierwszy, za to Dominik na ostatnich metrach stracił pozycję na korzyść Maksymiliana Kozaka i Piotra Protasiewicza. Po pierwszym dniu zmagań prowadzenie objął Alan Lalak przed Maksem Kozakiem i Dominikiem Zawistowskim. Różnica punktowa była niewielka.
Dla Alana zakończenie pierwszego dnia jako lider było sporym wyzwaniem, zwłaszcza, że zawodnik na początku dnia uległ groźnemu wypadkowi startując w innej kategorii i jego dalszy udział w zawodach był pod dużym znakiem zapytania.

Nazajutrz dzień należał do Alana Lalak, który oba wyścigi wygrał. W wyścigu numer 3 o sporym pechu może mówić Dominik, który po incydencie z Maksem Kozakiem ukończył wyścig dopiero na 6 pozycji. Drugi na mecie zameldował się Maksymilian Kozak, a trzeci Piotr Protasiewicz. W wyścigu czwartym Alan do samego końca skutecznie odpierał ataki Dominika. Rywalizacja tych dwóch kierowców niemal w każdym wyścigu przynosi sporą dawkę emocji. Sami zawodnicy bardzo pozytywnie wypowiadają się o rywalizacji między sobą i podkreślają, że walka między nimi jest zawsze fair.
Trzeci na mecie był Maksymilian Kozak, czwarty Piotr Protasiewicz, a piąty Maciej Banaś.

Na słowa uznania zasługuje młodziutki kierowca z Zielonej Góry - Piotr Protasiewicz, który w każdym wyścigu plasował się w ścisłej czołówce.

Klasyfikacja do lat 9 przyniosła zmianę na pozycji lidera, gdyż Piotr Protasiewicz po zdobyciu kompletu punktów, a przy pechowym przebiegu zawodów dla Patryka Sobczyka samotnie prowadzi w klasyfikacji. Wzmagania w Starym Kisielinie do udanych może zaliczyć Maciej Banaś, który zajął 2 miejsce, oraz Kamil Grabowski zajmujący miejsce trzecie.


Wyniki IV Rundy Easykart 60:
1. 150 pkt. - Alan Lalak
2. 120 pkt. - Maksymilian Kozak
3. 116 pkt. - Dominik Zawistowski
4.   90 pkt. - Piotr Protasiewicz
5.   70 pkt. - Maciej Banaś

Klasyfokacja do lat 9:
1. 150 pkt. - Piotr Protasiewicz
2. 120 pkt. - Maciej Banaś
3. 104 pkt. - Kamil Grabowski


Easykart
Driver
Program


Oficjalne
Komunikaty


Forum

Wejdź na forum.

KARTING W POLSCE

Easykarta


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego