20130520 - easykart.pl

Idź do spisu treści

Menu główne:

Artykuły

Archiwum Wiadomości

20 Maj 2013 - II Runda Pucharu EASYKART - BYDGOSZCZ, 19-20 MAJ

TOR BYDGOSZCZ - PIACH, SŁOŃCE I DESZCZ !


Zawody na bydgoskim torze odbyły się w cieniu skandalicznego przygotowania toru, bowiem tuż przed zawodami włodarz obiektu wysypał sporą ilość piasku w celu uzupełnienia ubytków w poboczu. Sytuacja ta spowodowała spore problemy zawodnikom ze sprzętem, oraz znacząco zagrażała bezpieczeństwu samym zawodnikom. Dobitnie przekonał się o tym Alan Lalak, który w trzecim wyścigu prowadząc z dużą przewagą wjechał na część toru, która była nieuprzątnięta z piachu po incydencie z wcześniejszego wyścigu i stracił kontrolę nad kartem wpadając w głęboki piach. Takich chystuacji na torze było więcej.

W pierwszym dniu na torze dominował Alan Lalak, który uzyskał najlepszy czas w treningu oficjalnym, a następnie wygrał oba wyścigi. Niespodziewanie zawiódł zwycięzca z Gostynia, Dominik Zawistowski, który uzyskał dopiero 9 czas w czasówce, pierwszego wyścigu nie ukończył, a w drugim zajął 9 miejsce. Znakomicie za to zaprezentował się Maksymilian Kozak, który dwukrotnie mijał metę na 2 pozycji, oraz Oskar Leitgeber - dwókrotnie trzeci.
Drugi dzień to ogromny pech Lalaka i ogromny sukces Maksymiliana Kozaka. Najpierw w wyścigu trzecim Lalak prowadząc już z dużą przewagą wjeżdża na zanieczyszczoną piachem część toru i wpada z toru w piaskową zaspę. W tej sytuacji walka o zwycięstwo odbyła się między Kozakiem a Sobczykiem, który ostatecznie musiał uznać wyższość Kozaka. Jako trzeci na mecie zameldował się Maksymilian Wąsowicz z Gdańska. Ogromnego pecha miał Oskar Leitgeber, który musiał opuścić tor po tym jak w jego karcie nastąpiła usterka po kontakcie z rywalem.
Wyścig czwarty został przerwany przez sędziego z powodu śliskiej nawierzchni spowodowanej opadami w momęcie gdy Alan miał ponad 10 sec. przewagi nad drugim w wyścigu Maksymilianem Kozakiem. W dokończonym wyścigu Alan nie był w stanie obronić się przed Maksymilianem i ostatecznie Kozak wygrał wyścig czwarty, który w sumie miał aż 13 okrążeń. Jako trzeci dojechał Piotr Protasiewicz i tym samym zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji do lat 9. Oskar Leitgeber ponownie nie ukończył wyścigu z powodu incydentu zaraz na starcie, co spowodowało iż stracił miejsce na podium na żecz Patryka Sobczyka.
W klasyfikacji do lat 9 ponownie najszybszy okazał się Patryk Sobczyk przed Piotrem Protasiewiczem i Maciejem Banasiem. Patryk wyrasta na faworyta tegorocznych wzmagań, choć po piętach depcze mu jeszcze Piotr Protasiewicz.

Wyniki II Rundy Easykart 60:
1. 140 pkt. - Alan Lalak
2. 100 pkt. - Maksymilian Kozak
3.   86 pkt. - Patryk Sobczyk
4.   86 pkt. - Oskar Leitgeber
5.   83 pkt. - Piotr Protasiewicz

Klasyfokacja do lat 9:
1. 140 pkt. - Patryk Sobczyk
2. 132 pkt. - Piotr Protasiewicz
3. 120 pkt. - Maciej Banaś


Easykart
Driver
Program


Oficjalne
Komunikaty


Forum

Wejdź na forum.

KARTING W POLSCE

Easykarta


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego